Nahrávám...

historie divadla NaOko

Historie nynějšího divadla NaOko se začíná psát dnem 29. září 2016, kdy vedení dosavadní volnočasové aktivity převzal aktuální principál a předseda spolku Jakub Kubík. Předchozí dvanáctiletá historie nemá být vzhledem k autorským právům zveřejněna. Nové vedení, které nyní tvoří výkonný výbor o čtyřech členech, nechal divadlo zapsat do oficiálního rejstříku spolků a od 8. dubna 2017 byl tedy jeho oficiální název Divadelní spolek NAHOĎ Chomutov, z.s.

Během následujících měsíců však vznikaly neustálé dohady ohledně názvu divadla, a proto se většina členů ansámblu rozhodla, že chtějí začít znovu se vším všudy. 1. října 2017 tedy získalo divadlo nový oficiální název, který nese dodnes - Divadlo NaOko Chomutov, z.s.

Na konci července 2018 došlo bohužel k uzavření bývalého kina Oko z důvodu nevyhovujícího stavu elektrických rozvodů, a tak bylo divadlo nuceno přestěhovat se. Jeho novou domácí scénou se tak stak bývalý kulturní dům KaSS (Kulturní a společenské středisko) na ulici Zahradní v Chomutově.