Nahrávám...

Ing. Jakub Kubík

30 let

scénárista, textař, režisér, herec, zpěvák

V roce 2012 složil maturitní zkoušku na Podkrušnohorském gymnáziu v Mostě a nastoupil na obor Procesní inženýrství a management na Fakultě chemicko-inženýrské Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a následně na navazující magisterský obor Senzorika a kybernetika v chemii, z něhož v roce 2017 složil Státní závěrečnou zkoušku.
Zároveň byl v roce 2014 přijat na obor Populární zpěv na Konzervatoři v Teplicích, kde studoval pod vedením herce a zpěváka Martina Hubeňáka.
V současné době pracuje jako programátor v pražské společnosti zabývající se vývojem webových aplikací.

Poprvé se postavil na jeviště ve 4 letech. V roce 1997 se totiž se svojí mamkou zúčastnil divadelní soutěže „Maminka 97“, která se konala v městském divadle v Mostě, a ztvárnil zde roli vlka v Červené Karkulce. Vztah ke zpěvu a divadlu si pak vytvořil v 8. třídě základní školy, když se byl podívat na spolužačku, jak hraje v mostecké produkci muzikálu Kleopatra. Z představení odcházel s pocitem, že by „na tom pódiu chtěl s nimi být také“. První krůček k uměleckému směru tedy udělal v roce 2008 a začal chodit do ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě k Richardu Řeřichovi na Populární zpěv se zaměřením na muzikál. Pod jeho vedením vystupoval na různých akcích pořádaných městy, okolními obcemi i známými osobnostmi (např. Magdou Malou). Velmi záhy, konkrétně v dubnu 2009, se splnilo jeho přání, když si poprvé zahrál v muzikálu a to právě v onom muzikálu Kleopatra, kde ztvárnil role Ptolemaia (bratra Kleopatry), senátora, vojáka a později i Apollodora (rádce Kleopatry). V roce 2011 získal hlavní roli v mosteckém muzikálu Edward Kelley, ve kterém působil až do nástupu na Konzervatoř v září 2014.

V létě 2014 se zúčastnil pěvecké masterclass v rámci ProArt Festivalu v prostorách Státní opery v Praze, kde zpíval pod vedením Báry Basikové. Velmi si váží rad, které dostával například od Lindy Finkové nebo Tomáše Trapla, k nimž chodil na konzultace. Získal Cenu Mariána Vojtka za nejlepší muzikálový výkon v soutěži Mladá píseň v Chomutově, 1. místo v pěvecké soutěži Junior Talent v Mostě, 1. místo v pěvecké soutěži Vejprtský drozd a 3x postoupil do semifinále celostátní pěvecké soutěže s mezinárodní účastí „ČESKO ZPÍVÁ“.

Do divadla se dostal víceméně náhodou. Když divadlo slavilo desetileté výročí, kamarád, který tou dobou v divadle působil, ho na toto kabaretní představení pozval a po vystoupení ho seznámil i s ostatními herci. Ti ho pak pozvali na pár dalších sešlostí a na jedné z nich mu tehdejší principál spolu s Lukášem Křížkem na základě dosavadních získaných zkušeností nabídli, zda by také nechtěl zkusit hrát. Nabídku přijal a jeho první rolí se tak stala postava Phillipa Valmonta v historické komedii A dost!, která měla premiéru 7. dubna 2016.

Díky Divadlu NaOko tedy poznal také činoherní herectví, což se mu velmi zalíbilo a toto divadlo spolu se svým ansámblem se stalo jeho největší zálibou.

A dost!

Phill Valmont

Kráska a zvíře

scénář, Zvíře / Princ

Na vlásku

Flynn Rychlík

On Claudius

císař Claudius Caesar, kronikář

Poslední taxi

taxikář Jerry Collins

Vzdor a trest hraběnky Báthory

režie, Juraj Thurzo

Když BLESK udeří

scénář, režie

Popelka

scénář, texty písní, režie, šašek