Nahrávám...

Lukáš Vokálek

30 let

režisér, herec, zpěvák, tanečník

V roce 2012 odmaturoval na Střední průmyslové škole stavební a obchodní akademii v Kadani v oboru „Pozemní stavitelství“. Dnes se živí jako stavbyvedoucí a projektant. V roce 2015 absolvoval druhý stupeň tanečního oboru základní umělecké školy T.G. Masaryka v Chomutově.

Už na prvním stupni základní školy navštěvoval dramatický kroužek, kde poprvé zjistil jaké to je vystupovat před lidmi a bavit je. Kroužek bohužel zanikl a od hraní se dostal k zpět k závodnímu plavání a stolnímu tenisu, ale také hře na flétnu. V roce 2008 byl osloven svou maminkou a paní Světlanou Dundrovou (lektorkou tanečního oboru ZUŠ Chomutov) s tím, že chystají malé taneční vystoupení, jako překvapení k narozeninám pro jeho otce. Jeho výkon se paní Dundrové líbil natolik, že mu nabídla roli v tehdy připravovaném projektu Romeo a Julie, ve kterém se i poprvé setkal s přizvaným principálem tehdejšího Divadla Nahoď. Scénický, klasický i moderní tanec ho naprosto pohltil a několik let intenzivně navštěvoval ZUŠ v Chomutově. V této době zastal několik významných rolí v mnoha představeních ZUŠ Chomutov (např. Paris v Romeovi a Julii; Fantom ve Fantomu opery; Danny Zuko v Pomádě; Jean Valjean v Bídnících a další). V roce 2011 se připojil k Divadlu Nahoď kde poprvé hrál roli Eda Wooda ve hře Jako noc a den.

V roce 2013 bohužel musel kvůli zaměstnání a nedostatku času přestat intenzivně docházet do divadla a ZUŠ a od té doby je oslovován paní Dundrovou k hostování v představeních, které vždy s velkou chutí rád přijímá. V Roce 2018 byl osloven principálem Divadla NaOko Jakubem Kubíkem, zda by si nechtěl zase občas zahrát. Nabídku přijal a tak se stal členem Divadla NaOko, kde dnes působí jako herec a režisér.

Jeviště, ty „Prkna, co znamenají svět“, se stalo opravdu důležitou součásti jeho života.

Popelka

princ Jan

sociální sítě