Nahrávám...

Iva Nováková

39 let

herečka, zpěvačka

Iva začala svou kariéru velmi brzy. Již ve čtyřech letech jí manažer (vlastní dědeček) sjednával nejedno vystoupení v hospodě na stole (tenkrát se to ještě smělo). Odměnou jí tehdy byla tabulka čokolády nebo zmrzlinový pohár.

Když se dostala do věku, kdy podobná vystoupení již nedovolovala etiketa, přesunula se z hospodských stolů na pódia. Jako zpěvačka potom účinkovala v několika místních kapelách a sboru.

Když už si zazpívala po celé Evropě, zjistila, že se chce od pohybově skromné role zpěvačky posunout dál. Do cesty se jí přimotal workshop afrického tance a byla to láska na první zatančení. Po měsíční taneční a hudební stáži přímo v Africe se s kamarádkou rozhodly podělit se o své zážitky i s ostatními lidmi. Energii, kterou v africké Guinée načerpaly, vložily do skupinu Taratibu věnující se západoafrické hudbě a tanci.

Po dlouhých letech divokého křepčení se konečně rozhodla spojit své hlasové a pohybové dovednosti na prknech, která znamenají svět a přihlásila se na konkurz do našeho divadelního spolku. No, a ten jí vyšel :-) Tak uvidíme, co bude dál...